Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром Тимчо Муцунски и кандидатката за градоначалничка на Скопје Данела Арсовска споделија фотографии од трибините на салата „Јане Сандански“, каде што во придружга на голманот на РК Вардар Борко Ристовски го проследија натпреварот Вардар против Мешков Брест.

Данела му беше гостин на Тимчо, на негов терен во Аеродром, во домот на РК Вардар заедно со синот.

Домаќинот Вардар на полувреме замина со предност од шест гола.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.