Се појавија информации дека починал голманот Алфредо Кинтана, но се испостави дека се работи за лажна вест.  Португалскиот голман кој има 32 годинипред два дена доживеа срцев удар. Докторите се борат за неговиот живот.

Голманот кој е роден во Куба е приклучен на апарати, последните вести беа оптмистични и најавуваа дека Кинтана бавно, но се опоравува.

Денеска Вардар кој го игра мечот со Елверум излезе пред натпреварот со дресови за поддршка на Кинтана.

Вардарци пред почетокот на средбата против Елверум на загревањето му дадоа поддршка на голманот Алфредо Кинтана, кој е…

Posted by RK Vardar 1961 on Wednesday, 24 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.