Алкалоид приреди сензација во ракометниот плејоф на Македонија откако славеше со 22-21 над шампионот Вардар, нанесувајќи му го на актуелниот првак првиот овосезонски пораз на домашната сезона. Амбициозниот спортски проект предводен од селекторот Кире Лазаров блесна против најсилниот можен ривал, на моменти водеше и со „плус седум“, а младите ракометари покажаа потенцијал за да се вратат дури и кога се најдоа во негатива, на крајот стигнувајќи до заслужена победа над „црвено-црните“, пишува „Екипа“.

Повеќе на „Екипа.мк“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.