Ракометниот клуб Вардар на гостувањето против Киелце во 8. коло од Лигата на шампионите одигра тешко прво полувреме во кое црвено-црните се со негатива од три гола, 17-14.

Кјелце брзо поведе со два гола разлика, на самиот старт, а потоа во континуитет одржувајќи ист ритам стигнаа и до пет гола предност, а на полувмреме заминаа со 17-14  за Кјелце.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.