Македонскиот ракометен шампион Вардар ја доби шпанска Барселона во полуфиналето на Фајнл фот турнирот во Келн. Втората полуфинална двојка е Веспрем – Келце. Така сакаше ждрепката која се случи денеска.

Сите четири екипи на Ф4 трунирот се од Групата „А“.

Полуфиналето се игра на 1 јуни, финалето и мечот за трето место се играа ден подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.