Ракометниот клуб Вардар беше декласиран од Веспрем со 30:39 На полувреме резултатот изнесуваше 17:21.

Дибиров со осум и Дисингер со пет гола, беа најефикасни, но 78 проценти од шутевите кои Веспрем ги упати кон голот, завршија во мрежата.

Следен меч на Вардар во Лигата на шампионите е на 3 ноември дома против Мешков Брест. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.