Европскиот ракометен првак Вардар на гостувањето кај Киелце ќе биде ослабен, откако со тимот за Полска не отпатува Даинис Криштопанс.

Летонецот се здоби со повреда на дуелот против Војводина во СЕХА-лигата.

Тој не настапи во Скопје против полскиот првак, а го пропушти и дуелот во СЕХА со Мотор Запорожје.

Натпреварот меѓу Кјелце и Вардар се игра во сабота од 18:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.