Денеска, вардарци одиграа на високо ниво на гостувањето во Хрватска и со поволен резултат ќе го дочекаат вториот натпревар кој е на програмата по една недела.

Вардар победи со 31:30, па противникот ќе биде под поголем притисок да брка победа на реваншот. Вардар и Нексе ќе играат реванш на 15. март во „Јане Сандански“ со почеток од 20:15 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.