Македонскиот ракометен шампион, Вардар, е дел од ждрепката со која ќе бидат одредени полуфиналните двојки од Фајнл фор турнирот што ќе се игра во Келн.

Ждрепката е слободна, односно нема да има никакво диригирање, што значи дека протвиник на вардарци може да биде кој било од Веспрем, Барселона или Кјелце.

Ждрепката може да ја следите на следниот линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.