Марко Вујин е нов играч на РК Вардар. 35-годишниот ракометар се договори за едногодишна соработка, со што актуелниот европски првак ја реши дилемата за десната бековска позиција. Вујин доаѓа од Спортинг, претходно играше за Веспрем и Кил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.