Актуелниот европски и македонски ракометен шампион Вардар денес на клупскиот Фејсбук профил објави дека Робин Кантегрел ќе ја засили голманската позиција.

„Црвено-црните“ и 25-годишниот Французин потпишаа договор за двегодишна соработка.

Кантегрел во Вардар доаѓа од Сесон Рен

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.