Соседите со кои до денеска живееше во иста зграда во Скопје, на Игор Карачиќ му приредиле пречек во понеделникот каков пто заслужува.

Тие на двете влезни врати од зградата залепиле прекрасна порака за ракометарот. Фотографијата се споделуваше на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.