Улиците на Виена денеска се обоени во македонски бои.

Не стивнува македонската ракометна еуфорија, а така беше и пред дуелот на Кирил Лазаров и другарите со селекцијата на Чешка, кој може да биде и одлучувачки што се однесува до пласманот во втората фаза на ЕП.

фото: Балканхендбол

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.