Ракометните навивачи трета година по ред имаа чест да го поздрават шампионот на Македонија пред Ланксес арената во Келн, а ракометарите ја продолжија традицијата и направија ново селфи со публиката.

Утре на програмата се двете полуфиналени пресметки во Лигата на шампионите, па пред да почне битката, ракометарите денеска се дружеа со фановите.

Љубителите на ракометот пред „Ланксес“ арена трета година по ред го поздравија шампионот на Македонија, а вардарци ја продолжија традицијата и направија ново селфи со публиката во Келн.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.