Македонската мaшка ракометна репрезентација не успеа да дојде до посакуваниот триумф на Европското првенство кое е во тек. Црна Гора беше селекција против која се надевавме на два големи бода после онаа игра против Словенија. Македонија загуби од Црна Гора со 24-28 и практично ги загуби сите шанси за пласман во втората фаза на шампионатот.

Филип Талески по мечот со еден збор ја опиша нашата игра.

СРАМНО!… Ништо друго не сакам да кажам!

Македонија последниот меч од групната фаза го игра во понеделник, против Данска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.