Ракометарот Филип Талески ја има најважната поддршка. И како што се вели, во животот на мажите најважни се три жени, а тоа се мајката, сопругата и ќерката.

Во Минхен дојде неговата сопруга Ена и ќеркичка Софија, која пред некој дена наполни 40 дена.

Македонскиот репрезентативец на својот „Инстаграм“ профил ја сподели фотографија и пиша: Мојата најголема мотивација…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.