Македонските ракометари се во Алборг во Данска, каде што од 16 часот ќе го одиграат реванш дуелот од квалификациите за Европското првенство против Данска.

Филип Миркуловски и Лазаров ќе одмораат во Данска откако екипата предводена од К7 на теренот и на клупата и Филип Миркуловски на теренот, но и како асистент на селекторот во Скопје го доби светскиот првак.

Средниот бек со фотографија на која се наоѓа целиот стручен штаб составен од Лазаров, Јоновски, Ангеловски и Црвенковска испрати порака: „Подготовки пред попладневниот дуел со Данска“.

Подготовки пред попладневниот дуел со Данска

Posted by Filip Mirkulovski on Sunday, 14 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.