Kапитенот на Вардар, ракометарот Столе Стоилов, демонстративно стана и си замина од манифестацијата „Спортист на годината“, која ja организира Агенцијата за млади и спорт.

Причина за ова, неофицијално, е фактот што манифестацијата е двојазична, односно за првпат се користи и албанскиот јазик. Тоа го налутил пикерот на црвено-црните, па Стоилов изреволтиран си замина од салата.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.