Цел час по неверојатниот успех на Вардар и триумф на завршниот турнир од Лигата на шампионите во ракомет, по завршување на прогласувањето и доделувањето на медалите, шампионскиот трофеј заслужено се најде во рацете на „вардарци“.

„Комитите“ кои беа на трибините во „Ланксес Арена“ ги поздравија своите херои кои први го подигнаа пехарот, но на крајот од прославата капитенот Стојачне Стоилов им укажа чест и го подаде пехарот на „црвено-црната“ трибина што предизвика нова еуфорија.

Извор: Дерби

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.