Македонската гордост, РК Вардар на 1 јуни ќе игра на годинешниот Фајнл Фор турнир против Барселона, а капитенот на тимот, Сојанче Стоилов истакнува дека иако Барселона ќе биде фаворит, Вардар нема да се предаде.

Сите тимови имаат шанси за победа. Барселона е голем фаворит, беа први во групата и два пати славеа против нас. Но ние сме Вардар и нема да се предадеме до крај. Претходните натпревари нема да имаат важност во подготовката за Ф4 турнирот, изјавил Стоилов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.