Стојанче Стоилов, капитенот на Вардар, честиташе на фер играта на тимот на Веспрем вечерва и за добриот натпревар.

– Не сакам да зборувам многу сега бидејќи сум преполн со емоции од победата, ова беше тешка година со среќен крај. Ова беше одлична недела за нас и мојата земја, Република Македонија, рече Стилов,кој со тоа го корегираше портпаролот на ЕХФ, откако Вардар беше претставен како шампион на Северна Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.