Машката ракометна репрезентација на Македонија денес ќе го одигра вториот натпревар на Светското првенство 2023. Втор ривал на избраниците на Кире Лазаров е репрезентацијата на Холандија.

Пренос ќе има на првиот и третиот канал на МТВ, а може да го гледате ТУКА и ТУКА.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.