Тренерите на Вардар и Веспрем ги објавија составите на екипите кои ќе играат вечерва на финалниот натпревар во Лигата на Шампионите. По повредата на зглобот во играта против Киелце, Арпад Штербик дефинитивно нема да игра против неговиот поранешен клуб.

Од Веспрем мораа да го повикаат 17-годишниот Криштоф Паласич да се подготви да допатува во Келн. Станува збор за голман од младинскиот тим, кој има одлични физички предиспозиции. Висок е 200 цм, а тежок 105 кг.

 

View this post on Instagram

 

First✅

A post shared by Kristóf Palasics (@kristof_palasics) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.