ИХФ ги одреди сестрите Шарлот и Жули Бонавентура да ја делат правдата на денешниот натпревар меѓу Македонија и Египет, а делегат ќе биде, Австриецот Рејзингер.

Сестрите Шарлот и Жули Бонавентура се од Франција, веќе долго време важат за најдобри женски судии, па од неодамна добија можност да судат и во машка конкуренција.

Натпреварот меѓу Македонија и Египет се игра вечерва со почеток во 18 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.