Вардар вечерва игра натпревар во Лигата на шампионите против Пик Сегед. Неколкумина навивачи на унгарскиот тим пристигнаа во Скопје да го бодрат својот тим.

Тие пред салата истакнаа транспарент со поддршка на семејствата на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија.

Сочуства до семејствата на загинатите. Нека почиваат во мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.