Паузата во првенствата поранешните вардарци, Дејан Манасков и хрватскиот репрезентација Лука Циндриќ ја искористија да скокнат до Скопје.

Циндриќ и Манасков се дружеа со капитенот на Вардар, Стоjанче Стоилов во неговиот ресторан а од таму тој постираше фотка на Инстаграм.

По дружбата Циндриќ замина за Хрватска каде го очекуваат подготовките за ЕП, а и Манасков и Стоилов наскоро ќе му се стават на располагање на македонскиот селектор Данило Брестовац.

Инаку, редовен гостин на Скопје е и поранешниот вардарец Игор Карачиќ кој настапува во Киелце и кој најверојатно ќе стане македонски зет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.