Се сеќавате ли на Страхиња Милиќ, некогашниот голман на РК Вардар.Тој беше страв и трепет за противниците но мораше да си замине од тимот поради прекумерна тежина.Отогаш популарниот „Џамбо“ не успеа да најде клуб и се врати да живее во родната Србија.Слободното време го користи да глуми во музички спотови.

Тој се појави во видеото  на српската хип хоп атракција Девито за песната „Алигатори“.

Погледнете го Страхиња како актер

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.