Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе остане во Вардар најмалку до 2020 година, пренесува „24 ракомет“.

Според информациите на порталот, играчите заедно со Самсоненко имале состанок во изминатите неколку дена, на кој им било пренесено дека тој ќе остане во клубот, а желбата му било да се донесе трофејот од Лигата на шампионите кај ракометарите на „црвено-црниот“ тим.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.