Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, доцна синоќа по победата над Исланд, со победничко селфи со селекторот Данило Брестовац, порача:

Честито ватрено крштевање селекторе. Да ти се множат победите. Нов селектор, нова тактика, нова победа. Сакајте си ја својата држава и народ, гласеше пораката на искусниот Борко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.