Роналдо на Инстаграм им откри на фановите како тој и неговата партнерка Георгина Родригез ја поминуваат неделата, а за само еден час, таа објава му донесе повеќе од два милиони лајкови.

Прославениот фудбалер и модел решиле да го искористат денот за да вежбаат заедно, а Роналдо сето тоа го снимил со камера и го споделил на својот профил. „Среќна недела“, напишал тој во насловот на видеото, во кое Георгина трча на лента за трчање а тој вежба на подот со топката во рацете.

View this post on Instagram

Happy Sunday 😀✌️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.