Македонскиот голмански репрезентативец Борко Ристовски на својот Фејсбук профил сподели видео од гостувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на телевизија Телма.

Тој во своето гостување изјави дека ќе од покачената акциза од 3,5 денари, 1 денар ќе се двоело за фонд кој што ќе ги користат клубовите во земјава.

Ова ќе биде така вели Мицкоски бидејќи на дневна основа во овој момент гаснат клубови.

Ваквата одлука ја поздрави и Борко Ристовски со негов статус на Фејсбук.

Vistinski merki za vistinski promeni vo sportot🇲🇰#Finansiranje✔️#Izgradba na nacionalen sportski kompleks✔️#Pomos za vardar✔️#Pomos za site federacii i klubovi#Sozdavanje na finansiska inspekcija vo sportot✔️#Makedonija i nacionalnite sportski interesi prioritet✔️#Sportot na sportistite ✔️🇲🇰

Gepostet von Borko Ristovski am Freitag, 15. Mai 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.