Раководството на ЖРК Вардар ја именуваше Драгана Ристова за нов шеф на стручниот штаб на „црвено-црните“. Таа на оваа функција го наследува актуелниот селектор на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски. Воедно, во стручниот штаб на Ристова ќе биде вклучена и Билјана Црвенковска, која во следната сезона нема да биде дел од машката екипа откако лани му беше прва асистентка на Роберто Гарсија Парондо.

Лани Ристова исто така беше дел од стручниот штаб на Вардар, но мораше да замине бидејќи доби принова во семејствотоа, а сега се враќа како прв тренер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.