Македонскиот селектор, Раул Гонзалез, вели дека ќе размисли добро дали ќе остане на клупата или пак ќе си замине.

Тешко е да се зборува, веднаш по завршување на последниот меч на Светското првенство, a Гонзалез истакнал дека е среќен што Македонија по четирите порази, во низа конечно победи и тоа на последниот меч на Мундијалот.

Не знам дали ќе ја водам Македонија, нека помине време, да направиме анализа, па ќе видиме. Свесен дум дека овие денови имаше критики, тоа е нормално, истакнал Раул Гонзалез.

(извор – Sportmedia)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.