Денеска во Битола, во салата „Боро Чурлевски“ во 18 часот е големото ракометно дерби Еурофарм Пелистер – Вардар. Секогаш атрактивниот натпревар меѓу големите ривали ќе биде пренесуван на третиот канал на националниот сервис (МТВ).

Овој натпревар нема да реши кој ќе биде шампион, но ќе најави која екипа ќе има помирна зима.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.