На 48. издание од Меѓународниот ракометен турнир Струга денес на распоредот се три натпревари.

Двојките се:
Бутел – Еурофарм Пелистер 2 (почеток 17:15 часот)
Металург – Прилеп (19:15)
Вардар – Охрид (21:15).

На првиот натпреварувачки ден постигнати се следниве резултати:
Струга – Прилеп 28:32
Бутел – Охрид 24:25
Еурофарм Пелистер – Металург 24:22.

Турнирот во Струга се игра од 12-16 август, а оваа година поради пандемијата на коронавирус ќе помине без екипи од странство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.