Ракометарот Велко Марковски доби син. Тој и Јана Смугреска на вечна љубов се заколнаа во јуни минатата година, а сега нивната љубов е крунисана со првата рожба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.