Ракоментниот репрезетативец Филип Кузмановски веќе не е ерген.Тој стапи во брак со својата избраничка Моника. Филип и Мони викендов правеа свадба на која ја крунисаа својата љубов откако летото направија и веридба.

Тие пред свадбата позираа елегантно обчечени а до нив имаше едно фиќо што само ја дополни романтичната атмосфера.

Филип оваа сезона премина од Еурофарм работник во Германија и по репрезентативните настапи со Моника се враќаат во Магдебург каде што ќе живеат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.