Поранешниот младински ракометен репрезентативец,  играч на Тиквеш, Пеце Ѓорѓиески стана татко, откако неговата сопруга Елена Крстевска го донесе на свет синот Марко.

Сопр Крстевска е ракометарка, која го носи дресот за Деспина Прилеп, но сега ја чека пауза поради грижата за малиот Марко.

Posted by Elena Krstevska on Wednesday, 24 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.