Ракометарот Денис Тот кој во четвртокот беше нападнат од три лица по што од компликациите од повредите почина на КАРИЛ, утре ќе биде погребан во родното Ѓаково. Погребот ќе се одржи во 15 часот на градските гробишта во хрватскиот град.

За смртта на Тот се товарат три лица, за кривично дело убиство. Од нив една девојка и едно момче се во триесетдневен притвор во затворот во Шутка, а едно лице е во бегство и МВР трага по него со потерница.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.