Ракометарите на македонската репрезентација донесоа нова спортска радост со победата над Чешка и пласманот на Светското првенство во 2023 година. По завршување на мечот, во соблекуваната на Македонија, беше испратена добро познатата порака: „За кого? За Македонија“, во еден глас викаа ракометарите. Дефинитивно тие се едни од најголемите амбасадори на Македонија

Видеото можете да го видите на следниот линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.