Македонската ракометна репрезентација пристигна во Минхен каде што во петок ги почнува натпреварите од групната фаза на Лигата на шампионите.

Со редовна линија, македонскиот тим од Скопје преку Загреб, а оттаму заедно со репрезентацијата на Хрватска, леташе до Минхен.

Багажот на македонскиот тим, како и да е – не стигна заедно со ракометарите.

За среќа, багажот не е загубен, веднаш беше интервенирано, и во секој момент играчите треба да ја добијат опремата.

Денеска од 17:00 часот играчите ќе го имаат и првиот тренинг во Минхен.

извор: g-sport.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.