Македонската ракометна репрезентација пристигна во Египет, откако доби повик за настап на СП после откажувањето на Чешка.

Според протоколите, екипата и стручниот штаб веднаш по пристигнувањто во Каиро беа упатени на тестирање за Ковид 19.

После тестирањето ракометарите ќе заминат во изолација додека не ги добијат резултатите.

Избраниците на Брестовац ќе имаат малку време да се адаптираат и да се подготват за утрешниот натпревар против Шведска (20,30 часот, МТВ-пренос).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.