Македонската ракометна репрезентација сè уште е во Словенија каде се подготвуваат за Европското првенство во Виена. И овој Бадник македонскиот национален тим кршеше лепче со паричка, а годинава паричката падна кај кондициониот тренер Петар Баснарков

Македонските репрезентативци утре ќе имаат слободно претпладне и организирано ќе патуваат во Љубљана во посета на црква за Божик.

Потоа повторно се враќаат во Терме Лашко каде ќе продолжат со подготовките за Европското првенство во Виена. Таму Македонија заминува на 8 јануари и ќе го чека почетокот на ЕУРО 2020.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.