Од денеска на пладне во продажба се пуштаат поединечните билети за следните два домашни натпревари на Вардар во ЕХФ лигата на шампионите против Мешков Брест и Кјелце. Продажбата ќе се врши на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” и онлајн преку www.ticketplus.mk

Натпреварот Вардар – Мешков е закажан за 3 ноември 2019 година во СЦ „Јане Сандански” 17 часот, а Вардар – Кјелце е закажан за 9 ноември 2019 година во СЦ „Јане Сандански” во 17.30 часот.

Цената на поединечните билетите за натпреварите со Мешков и со Кјелце се:
* трибина – 350 денари
* А блок – 400 денари

(Цената се однесува за еден натпревар)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.