Ракометарите на Вардар за три години успеаја двпати да го освојат европското злато и да стигнат до уште еден трофеј во Лигата на шампиоите.

Одиграа неверојатен натпревар и стигнаа до голема победа од 27:24 против Веспрем.

Првата честитка веднаш по последниот судиски свиреж за ракометарите на Вардар стигна од поразениот тим во полуфиналето – великата Барселона.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.