Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор, легендата на домашниот и европски ракомет, Кирил Лазаров, ги реализира тренинг активностите за двата натпревари против Данска во квалификациите за пласман на ЕП 2022, пренесе „Екипа“.

Како што пишува спортскиот портал, тренингот поминал во исклучително позитивна атмосфера, а повеќе фотографии може да погледнете тука. 

Македонија со Данска во Скопје игра на 11. март а реваншот е за три дена на гостински терен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.