Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница станаа родители. На 19 август се роди нивната прва среќа, малиот Бојан.

Убавата вест за приновата кај Столов ја сподели нековиот колега, Дејан Манасков кој на Инстаграм „стори“ откри дека бебето е машко, и им честиташе.

Денес се појавија и првите фотографии пред заминувањето на среќниот пар од болницата, на кои е фотографиран Столе со својот син за кој го одбра името Бојан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.