Kирил Лазаров и на 41 година има што да покаже на терените. Селекторот и капитенот на македонската репрезентација вчера против Нанси во натпреварот во кој неговиот тим славеше со 37:28 се истакна со еден фантастичен гол.

Лазаров испрати проектил кон противничкиот гол од десетина метри. На крајот мечот од 7. коло во француското првенство го заврши со три гола.

Извор: Спортски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.