Навивачите на Вардар, кој денеска ја освои втората европска круна во историјата, се собраа пред хотелот „Радисон Блу“ во Келн за да слават со црвено-црните ракометари кои се сместени недалеку од „Ланксес Арена“.

Поединци го симнаа официјалното знаме на ЕХФ, на негово место го поставија старото наше знаме – со сонцето од Кутлеш. Фина герила акција која наиде на воодушевување кај присутните навивачи…

Извор: Спорт 1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.