Вардар повторно е голем, ракометот се врати во „Јане Сандански“. Вечерва видовме дека овој нов тим на Вардар под водство на „Вујо мајсторе“ е кадарен за големи нешто, можеби за нов Фајн Фор. Мешков Брест беше буквално растурен.

И оваа атмосфера е добро позната. Публиката доби пофалби и од Вујо Мајсторе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.